Na začiatok jesenných prázdnin hlásili rosničky pekné slnečné počasie a príjemných 20 stupňov a preto sme si povedali prečo nespraviť rozlúčku so sezónou v malom DIY skateparku Gercenova v Bratislave. Dátum sme vybrali 30.10. ktorý bol jednorázovým štátnym sviatkom. Chceli sme prilákať aj mladších chalanov a preto sme pre nich zorganizovali jam do 16 rokov (vrátane) a pre starších klasiku – Cash For Tricks. Celú akciu podporil lokálny skateshop TheChillstore spolu s Charge Skateboards & SOCKET Hardware. Nová kolekcia Charge & SOCKET bola vystavená aj na mieste spolu s novým promodelom Matúša Mozolu, ktorý na akcii nemohol chýbať.

Celkovo sa zaregistrovalo 22 chalanov do jamu a mohlo sa začať. Úloha bola jasná – za 90 sekúnd ukázať to najlepšie čo vedia. Ešte pred začiatkom bolo vidieť že chlapcom park vyhovuje a padali dobré triky. V jame nás prekvapil Dávid Benko z Ivanky pri Dunaji ktorý kraľoval počas celého dňa ale nezaostával ani Paťo Kapusta zo Zvolena ktorý svojimi istotkami získal dostatok bodov aby sa postupne dostal až do finále. Pre mnohých to bola prvá súťaž a tréma zapôsobila tak že počas jazdy nevrátili ani jeden trik alebo sa na jednom triku zasekli počas celých 90 sekúnd. Do semifinále sa však dostalo 8 jazdcov medzi ktorými vynikal napríklad Maťo Berky, Martin Kuzmiak, Matej Starinský a dokonca aj Jakub Slúka ktorý prišiel až zo Zemianskych Kostolian. 

Do finále sa nakoniec prebojoval Dávid Benko, Paťo Kapusta a Martin Kuzmiak. Chlapci odjazili organizovaný jam a výsledky boli nasledovné: 1. Benko 2. Kuzmiak 3. Kapusta.  Po tom ako sa odjazdilo finále do 16 rokov sa park začal plniť staršou generáciou ktorá si chcela uchmatnúť pripravené peniaze. Už od začiatku bolo vidieť že Matúš Mozola a Richi Eliáš do toho idú bezhlavo na každej prekážke a nakoniec to boli práve oni čo si rozobrali väčšinu peňazí. Nemôžeme však zabudnúť ani na Mária Saloňa, ktorý vrátil bigspin flip cez transfer v najlepšom štýle či zblúdilého maďarského účastníka, ktorý prekvapil svojou technikou. Počas celého dňa však diváci najviac čakali na bs grind od Dominika Kirku dole múrikom ktorý sa nakoniec neuskutočnil a smutní diváci sa mohli rozísť domov.
Veríme že na jar sa znovu stretne taká dobrá parta ako tomu bolo teraz! 

SHARE
Previous articleMethod Movie 3 Trailer
Next articleButter Goods’ „Spoons“ Video

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here