Máme za sebou prvé kolo SUPRA Slovenského pohára v skateboardingu 2019, ktoré sa konalo v Bardejove. Celá séria je organizovaná sekciou skateboardingu, ktorá spadá pod Slovenský rýchlokorčuliarsky zväz. Bardejov má vždy čo ponúknuť divákom, ale hlavne skaterom. Do prvého kola sa nám prihlásilo spolu 35 jazdcov z celého Slovenska.

Po otvorení súťaže predsedom pánom Magdoškom sme sa okolo obeda mohli pustiť do kvalifikácie, ktorá sa jazdila formou jamu. Polovica jazdcov postupovala do semifinále, ktoré pozostávalo z minútovej jazdy a spoločného organizovaného jamu. Nabité semifinálové jazdy ukázali vysokú úroveň skatebordingu, ktorá tešila jak rozhodcov, tak aj divákov. V skateparku sa nenachádzalo miesto, ktoré by nebolo využité počas súťaže. Lietalo a grindovalo sa hlavne v centrálnej časti.

Do finále sa prebojovala po celom dni štvorica najlepších v oboch kategóriách. Prvé kolo v mladšej kategórii zaslúžene vyhral domáci Peter Šitar, na druhom mieste skončil Hugo Katrenič a tretie miesto bral Patrik Cingeľ. V hlavnej kategórii sa jazdilo formou samostatnej jazdy a organizovaného jamu, kde sa počítalo všetkých 10 trikov. Vidieť bolo veľké množstvo technických trikov. Jednoznačným víťazom 1. kola SUPRA Slovenského pohára v skateboarding 2019 sa stal Frederik Lupták, na druhom mieste skončil Boris Kupec a tretie miesto získal domáci Tomáš Foriš. Po nadupanom finále nás čakal ešte best trick v centrálnej časti skateparku. Rozhodcovia mali čo robiť, aby stíhali zapisovať triky, ktoré padali počas 15 minút. V mladšej kategórii si zaslúžene best trick vyjazdil Peter Šitar svojim flip bs 50-50 gridom. V staršej kategórii vyhral Štefan Horňák svojim bs crooked nollie invard heelflip out.

Takto by sme zhrnuli šialené prvé kolo SUPRA Slovenského pohára v skateboardigu 2019, ktoré sa konalo v Bardejove. Kto prišiel, určite bol svedkom kvalitného skateboardingu a atmosféry, ktorá panovala počas celého dňa. Už teraz sa tešíme na Vás aj na ďalšom kole, ktoré sa odjazdí už 6.7.2019 v Námestove, za účasti amerického SUPRA skate tímu. Ďakujeme sponzorom a mediálnym partnerom za podporu. Vidíme sa v Námestove Skateboarding je to, čo nás spája!

Výsledky:

Kategória nad 16 rokov:
1. Frederil Lupták 🇸🇰
2. Boris Kupec 🇸🇰
3. Tomáš Foriš 🇸🇰

Kategória do 16 rokov:
Peter Šitar 🇸🇰
Hugo Katrenič 🇸🇰
Patrik Cingeľ 🇸🇰
Best trick:
Peter Šitar 🇸🇰 – flip bs 50-50 grind
Štefan Horňák 🇸🇰 – bs crooked nollie invard heelflip out

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here