Už po tretí krát sa v jasnej DC Snowparku konala spring session DC Helter Skelter. Shaperi si opäť pre jazdcov pripravili zábavnú ,,trať,, s klopenkami, skokovými platformami, kanónom, quaterom a boxzilou na koniec. Všetko bolo potrebné prejsť v najlepšom čase s najlepšími trikmi.

Plusové teploty, slnko, 75 štartujúcich, plno divákov, pivo, fajné burgre a dobrá hudba v podaní Ľudka zaručovalo super atmosféru. Každý jazdec mal len jednu jazdu v kvalifikácií vzhľadom na dĺžku trate a počet jazdcov. Do finále sa dostali jazdci ako Dušan Bízik, Milan Purdeš, Peter Pap, Marek Kríž, Ján Nečas, Zoltán Strcuľa, Evka Hanic, Peter Leder, Michal Husár, Boris Karolčík, Vova Kropov, Michal Molčan, Martin Petráš, a ďalši.

Za jazdu bs 540, ssfs 540 na skokoch na poljame 50-50fs 360out a na wallride handplant si prvé miesto odniesol Janko Tatraka v priebežnom poradí. Vo finále bola opäť jedna jazda, takže kto zaváhal nezvíťazil. Z juniorov bral prvé miesto Vova Kropov. Za baby Evka Hanis a zo Staršičh pánov bral tretie miesto Zoltán Strcuľa s jazdou bs540 ssfs 540 50-50 fs3 z polejamu. Druhé miesto si vyslúžil Ján Nečas ktorý si dal 2xpo sebe bs720 a backflip s polejamu. Prvé miesto oslalo opäť Jankovi Tatarkovi za ssfs 540 fs720 a lipslide 450out z polejamu. Tak to bol Helter Skeler 2019, tešíme sa na ďalší ročník.

Foto: Kubo Brziak
Video: Peter Čaja

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here