DziMÄ skate contest sa za posledné roky stal jedným z najatraktívnejších skejtových podujatí na Slovensku. Veľký betónový skatepark, vyčilovaný miestni skejťáci a obrovské prize money sú lákadlom, ktoré pritiahlo aj tento rok kopu jazdcov, ale aj divákov hladných po dobrom skateboardingu.

Tentokrát už tretí ročník začal o niečo upršanejšie ako tie predošlé, no orgtanizátori sa nevzdali a po intenzívnom daždi všetkými možnými prostriedkami sušili betón a nakoniec sa contest úspešne podarilo odštartovať.

Ako to už je zvykom ukázali sa aj chalani z thechillstore s ich teamom a aj stánkom kde ste si mohli ohmatať ich sortiment. Do cien venovali hardware, aby si skejťáci nezvykali len na peniaze a neprepili všetko na afterke.

Od začiatku bolo jasné, že park majú najazdený miestni borci, ale aj jediná skejťáčka Lívia, ktorá sa svojimi jazdami ani trikmi nedala za hanbiť.

Poctivý skateboarding mohli diváci sledovať od chalanov z Prešova, Kapušian, Bratislavy, Komárna, ale aj ďalekej Budapešte.

Najviac ale zažiaril bánovecký export, momentálne žijúci v Prahe, ktorým je Kristián Nguyen. Kiko prekážky poctil kvalitnými kombami a ladným štýlom.

Výsledky:
1. Kristián Nguyen
2. Janko Ondrejka
3. Peter Ferko
Best trick:
Adam Križovenský – Transfer nosebluntslide

 

 

foto: Evička Vašíčková

video: Jozef Filkus

text: Evička Vašíčková, Jozef Filkus

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here