Konečne prišiel celý rok očakávaný skateboardový sviatok Go skateboarding day a skejtoví nadšenci mali na výber z veľa akcií, no dvojdňový skateboarding v bazéne nemal konkurenciu a tak sme sa aj my vybrali práve do Hlohovca na Go Skateboarding Night, ktorý organizovali chalani zo Sketonu a Kubíku.

Správni skejťáci búrajú stereotypy a do skejtparku sa nechodia iba povoziť a robiť zlobu, ale podieľajú sa tak ako organizátori na jeho údržbe pred akciou a tak sa piatok niesol v duchu zbierania smetí a opravovania prekážok. Aby bol skatepark ešte krajší, akcie sa zúčastnili umelci, ktorí pomaľovali bazén každý po svojom.

Plno skvelých ľudí a dobrá atmosféra spôsobili, že sa z piatka odrazu stala sobota. Ráno bazén bez milosti zalial dážď, no niekoľko ochotných ľudí, lán a celta vytvorili provizórny prístrešok.

Počasie sa v priebehu príprav umúdrilo a skatepark sa začal plniť jazdcami, ale aj divákmi, ktorí rozoštvali aj posledné náznaky dažďa. Vďaka tomu sa mohol odjazdiť aj prvý bestrick na rovnej bedni z vyhadzovačky, v ktorom sa najviac darilo Frenkeemu a Endrewovi z Trnavy, ktorý sa podieľal aj na skrášľovaní bazénu.

Následne sa pokračovalo na najzábavnejšiu časť skateparku a to polejam, ktorý nekompromisným late shovitom pokoril Ondrej Harsany, ktorí si neskoršie s fakie ollie vyskákal ešte aj Lowcost diktát.

Bestricky sa zavŕšili v najväčšej časti skateparku, kde sa opäť nedal zahanbiť Frenkee, ale v súboji so železným mužom zo Šale, Řiči Eliášom a jeho masívnym fs flipom nemal ani najmenšiu šancu.

Počas celého dňa stále stúpala intenzita návštev v Herbert bare a jazdenia v čerstvo renovovanom bazéne, o čom svedčili aj neustále pokriky. Všetky pohľady sa tak pomaly presúvali ku provizórnej krytej časti skateparku, ktorý zahalila úplná tma, ktorá pridala na intenzite emócií a temnote trikov.

Pred pekelnými trikmi vo finále sa rozpútalo ešte to reálne a chalani sa mali možnosť trochu ohriať pri grindovaní kopingu.

Do finále sa nakoniec prejazdili stálice našej malej bazénovej scény, takže o precítené indyčka, smithy a flipy nebola núdza.

Najviac sa darilo Ondrovi Harsanymu, ktorý si vydrel svoje prvé miesto a tesne po ňom sa umiestnil Igor Hanečák a Braňo Moravčík. Dodatočne si za najdlhší Bslip odniesol dosku Luko a Endrew z Trnavy sa stal MVP dňa.

 

Akciu podporili:

Kubik
Sketon
Herbert Sirupy
Deska
Vans
Molotow™
TheChillstore.eu
Tlakers
LowCost
Hoity-Toity skateboards, Slovak Brand
New Spirit Skateshop
cubeskateshop.sk

 

text: Evka Vašíčková, Jozef Filkus
fotky: Evka Vašíčková
video: Jozef Filkus

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here