Po niekoľkých ročníkoch sme sa opäť rozhodli ísť podporiť našu Slovensku posádku na jednom z najväčších skate súťaží v Česko-slovensku, 10.ročníku GrandPrix Beroun. Frederika Luptáka sme odprevádzali v Prahe na vlak už vo štvrtok, pretože už v piatok ich čakali tréningy. My sme vyrážali v sobotu a po príchode vidíme GrandPrix v plnom prúde, hudba hrala a asi tak 400m radu na lístky, ktorú sme našťastie v ďaka Honzovy Bašnému nemuseli absolvovať a tak sme stihli všetko ako sme mali.

Od 10 hodiny už prebiehali závody AM, kde to Dávid Štefánik, Frederík Lupták a Kristián Nguyen vôbec nemali ľahké, keďže konkurencia bola veľká. Kiko to najviac zabíjal a vyjazdil si druhé miesto v kategórií AM. Samozrejme, ani na tomto Beroune by to nemohlo byť bez dažďa. Našťastie to trvalo len nejaké dve hodiny a všetci v hece, že sa to musí dnes odjazdiť, vysušili plochu za chvíľu.

Odštartovali hlavné kategórie – PRO a ženy, kde ste mohli vidieť jazdiť našu Dominiku, Riša a Kika alebo jazdcov ako, Egor Golubev, Mike Piwowar, Manny Santiago, Kechaud Johnson, Matias Dell Olio a veľa ďalších. Mohli sme vidieť skateboarding na svetovej úrovni, aký uvidíte málokde. Bohužiaľ Rišovi sa veľmi jazda nepodarila a tak skončil na 9 mieste, ale Dominika mala určite svoj deň a vyjazdila si druhé miesto!!

Po odjazdení šialeného finále bol na rade best trick, Excelent race a vyhlásenie. Formát súťaže Excelent race bol veľmi dobrý a išlo o to že, kto dá prvý trick, ktorý sa ukáže na tabuli. Jeden z trickov sa podarilo vyhrať aj Dávidovi a ďalší Kikovi. Po všetkom sme sa premiestnili k hlavnému stagu, kde prebehlo vyhlásenie výsledkov a celý GrandPrix Beroun ovládol 29 ročný Mike Piwowar a Keet Oldenbeuving. Večer zakončil Ego a djs LUCKYBOY, DJ LU2 a DJ AKVAMEN. Gratulujeme výhercom a tešíme sa na ďalší ročník.

Výsledky:
Muži:
1. Mike Piwowar
2. Jake Ilardi
3. Matias Dell Olio
4. Manny Santiago
5. Maxim Habanec
6. Adriel Parmisano
7. KeChaud Johnson
8. Roger Silva
9. Richard Tury

Ženy:
1. Keet Oldenbeuving
2. Dominika Králiková
3. Klára Kašparová
4. Adela Dancukova

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here