Tohto ročný letný Big Air v Kremnici bol opäť zážitok. Organizátori odviedli kus práce a výsledok bolo samozrejme vidieť. My sme na Big Air vyrážali z východného Slovenska, pomohli sme naložiť stánok Recyklátor a vydali sa na cestu, ktorá bola našťastie bez nejakých problémov. Po príchode do campu už vidíme prvých východňárov ako si od prvého začiatku vychutnávajú atmosféru Big Airu a tak sme sa spolu vybrali pozrieť na tréning, ktorý začínal o 15 hodine.

Po tréningu sme privítali prvú kapelu so špecifickým názvom “SLNIEČKO alebo PUNTO & RYBACÉ HLAVY”, ktorá veľmi publiko nemala, ale za to spravila dobrú atmosféru pred Cash for trick, kde si mohli jazdci vyjazdiť nejaké tie peniaze na večer. Mohli sme vidieť rôzne double a skoro každý, kto sa zapojil neodišiel nadarmo. Nasledovala ďalšia kapela “Noisecut”, wake exhibícia a známe hudobné mená ako “Para”, “Billy Barman”, ktorí stáli rozhodne za to a ukončili piatok v pozitívnej atmosfére.

Na sobotu bol program celkom namakaný a od rána sa začínali tréningy pred kvalifikáciou a jóga. Už v kvalifikácií sme mohli vidieť už iné tricky ako v tréningy, keďže každý jeden by sa rád dostal do veľkého finále, ale na to musel dať aspoň ten double. Po kvalifikácií začínali už prvé kapely “Tusté Baletky” a “Hudba z Marsu”, ktoré trošku rozprúdili divákov pred finálom Big Airu.

Konečne sme sa dočkali a začalo sa jazdiť finále. Už prvé jazdy dokazovali že sa bude načo pozerať. Naša mladá krv Martin Josza predvádzal svoje nové rotácie, za ktoré si odniesol tretie miesto. Hneď za ním bral druhé miesto Boris Karolčik za pretiahnuté double backflipy, alebo supreman frontflip a na prvom mieste skončil mladý český rider Petr Zveřina, ktorý dával doublecorky v mega štýle a dokonca triple, za ktorý si odniesol besttrick. Po vyhlásení už nasledovala legendárna afterparty, kde vás do rána zabávali “Slobodná Európa”, “Chikilikitu-a” a djs ako Yanko Kral alebo EKG.

Pre tých, ktorý to veľmi v sobotu večer neprehnali tak na nedeľu boli ešte pripravený Brunch a Chill s organizátormi a jazdcami alebo HangOver Challenge! Dúfame že ste si to všetci poriadne užili a vidíme sa na zimnom Big Air v meste.

Výsledky:
SNB
1. Petr Zvěřina
2. Boris Karolčík
3. Martin Jozsa

SKI
1. Szczepan Karpel
2. Jan Krzystof
3. Marián Sumka

Best Trick
Petr Zvěřina (SNB) – Triple
Tomáš Čiči Cuník (SKI) – Kangaroo Flip

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here