Mystic Sk8 Cup bol opäť niečo neskutočné. Skateboarding na obrovskej úrovni, jazdci z celého sveta a nechýbal ani slovenský reprezent Rišo Tury, Dominika Králiková, Kristián Nguyen a Frederik Lupták. Ako prvý deň, nás čakala street predkvalifikácia, z ktorej top 15 jazdcov postupuje do kvalifikácie PRO. Ani tentokrát to Kiko s Feďom v predkvalde nemali ľahké a mohli sme vidieť, že úroveň jazdcov stále rastie. Kiko zabil čistú jazdu a tak postupoval do sobotňajšej pro kvalifikácie. Potom nás už čakala zábava, kde nám na hlavnom stagy zahrali kapely Burning Steps a Ugly Kid Joe z USA.

Po dobrej piatkovej kalbe sa ťažko vstávalo, ale našťastie sa ako prvá jazdila ženská kvalifikácia a to až na obed, takže na spánok bolo času dosť. Prvých 8 žien postupovalo do finále a my sme len dúfali,že Dominika to svojou jazdou poriadne zabije. Po ženách nasledovala pro kvalifikácia a to 10 heatov plných top jazdcov z celého sveta, kde sme mohli vidieť tricky ako 540flip lipslide a podobné peklá. Ďalej bola na rade kvalifikácia bowl, ktorá sa neobišla bez obrovských poletoch, nekonečných grindoch a trickových kombinácií od Dannieho Carlsena, z ktorých sa vám zatočila hlava. Sobotňajší večer sa niesol v rapovom duchu, kde vás zabávali mexický Lozt Mezcal a tvrdý rap od Lords Of The Underground!

Pred nami bol hlavný deň, a to nedeľa. Ako prvé bolo na rade street semifinále, kde sa dostal aj náš Kiko, ale bohužiaľ do finále to nestačilo, no pre nás je hviezdou lebo dokázal zajazdiť aj známe svetové mená! Hneď za tým išlo finále bowlu na ktoré sme sa nedostali a pozerali sme ho len na veľkoplošnej obrazovke. Opäť to ovládol Dannie Carlsen svojimi bláznivými kombami a Vincent Matheron. Nasledovalo finále žien, kde jazdila Dominika, ktorá si ráno v tréningu vykĺbila rameno a sama si ho nahodila naspäť, ale ani to jej nezabránilo v tom aby to odjazdila, za čo jej ide veľká poklona, lebo s bolesťami jazdiť nie je sranda.

A bolo pred nami veľké finále Mystic Sk8 Cupu. Všetci sa rozjazďovali a tribúny sa plnili, pretože nikto si to nechcel nechať újsť. My sme na tribúnu išli o hodinu skôr, aby sme mali dobré miesta. Opäť sme tam mali Riša, ktorému sme verili, že to zabije aspoň do tretieho miesta. Finále sa začalo a mohli ste vidieť svetovú úroveň skateboardingu. Flip do niečoho už nebol žiadnou novinkou, ani nekonečne poletov na centrálnej prekážke a jazdci to tam vracali zaradom. Tricky nebudeme vypisovať lebo by sme tu boli do rána, ale kto tam sedel tak vie!

Nakoniec sa ešte odjazdil best trick formou cash for trick a asi najviac peňazí vybral Adrien Bulard, ktorý to tam dával zaradom či už na raily, cez hydrant alebo na pyramíde. Pred nami už bolo veľké vyhlásenie. Nahnali ľudí na plochu a mohlo sa začať. Street ovládol Angelo Caro, hneď za ním na druhom mieste Matias Dell Olio a tretie miesto si vyjazdil Richard Tury!! Dominika aj napriek zraneniu obsadila pekné štvrté miesto. Všetkým gratulujeme a celkové výsledky nájdete dole. Večer nás už len čakala party, ktorú rozprúdili PSH v zložení Orion, Vladimír 518 a Mike T a po nich až do skorého rána vás zabávali Djs RifRaf, Tráva, Schwa, Fatty M, Lumiere a Robot s Noirom. Dúfame, že ste si to poriadne užili lebo na ďalší ročník budete teraz musieť čakaťcelý rok. Vychutnajte si videá od skaterock.cz a vidíme sa na ďalšom ročníku!

Mystic Sk8 Cup 2019 – Street Mens:
1. Angelo Caro (PER)
2. Matias Dell Olio (ARG)
3. Rišo Tury (SVK) /Vans, Monster, Streetmarket.cz, Baker, Tlakers/
4. Adrien Bulard (FRA)
5. Aaron Jago (GBR)
6. Mike Piwowar (USA)
7. Tim Débauche (FRA)
8. Adriel Parmisano (ARG)
9. Martin Pek (CZE) /éS, Bones wheels, Bones bearings, Ambassadors, Olymp, Czech skateboarding)
10. Egor Golubev (RUS)
11. Tomáš Stejskal (CZE) /DC Shoes, Ambassadors/
12. Ryo Sejiri (JPN)

Best trick: Angelo Caro (PER) 540 flip frontside lipslide

Mystic Sk8 Cup 2019 – Street Ladies:
1. Ksenia Maricheva (RUS)
2. Jéromine Louvet (FRA)
3. Keet Oldenbeuvig (HOL)
4. Dominika Králíková (SVK) /Craness Supply/
5. Evelien Bouillart (BEL)
10. Klára Kašparová (CZE)

Mystic Sk8 Cup 2019 – Bowl Mens:
1. Dannie Carlsen (DEN)
2. Vincent Matheron (FRA)
3. Derek Scott (USA)
4. Jonas Bürger (DEN)
5. Andy Anderson (CAN)

Mystic Sk8 Cup 2019 – Bowl Ladies:
1. Jéromine Louvet (FRA)
2. Louise Crespin (FRA)
3. Shani Paz (ISR)
4. Agata Halikowska (POL)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here