Dlhoočakávaná otváračka šalianskeho skateparku splnila všetko, čo má správna skejtová akcia mať. Rozpálený, poctivo vyhladený betón od Sketonu, parta dobrých kamarátov, skandujúci diváci, vtipný speaker a hlavne radosť z nového skateparku.

Od rána bolo jasné, že lokály majú svoj park od jeho dokončenia najazdený, to ale nebránilo bratislavskej výprave v zložení Romana Kráľa, Janka Ondrejku a Frenkeeho z thechillstore aby si osvojili šalianske prekážky.

Nevyhnutnou súčasťou dňa sa stali návštevy v Herbert stánku, ktorého barmani svojimi drinkami vyčarovali úsmev na tvári nejedného upoteného skejťáka.

O vysokú úroveň jazdenia sa postaral aj Kristián Angyal, splumajiteľ cube skateshopu Roman Šercel a neskorý príchodník Ondrej Haršány, ktorý prišiel vyskúšať svojimi poletmi zamiešať karty.

 

Teplo neubralo na výkone železného muža zo Šale, Riči Eliáš, ktorý sa svojimi kombami, poletmi a precítenými slajdami prejazdil priamo do finále. Tam sa stretol s Braňom Moravčíkom, ktorý pozná naozaj každý centimeter skateparku a kvalitné triky mu tiež nie sú cudzie. Dávida Szakalosa nezlomila ani choroba a svojou všestrannosťou si nekompromisne vyjazdil prvé miesto.

 

Výsledky:
1. Dávid Szakalos
2. Braňo Moravčík
3. Riči Eliáš
Best trick:
Dávid Szakalos – 50 flip out
I love PORNO :
Janko Ondrejka

 

foto: Evička Vašíčková, Daniel Dvorský, Jozef Filkus

video: Jozef Filkus

text: Jozef Filkus

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here