Strediska sú už zatvorené a leto, skateboarding začína byť v plnom prúde. Pripomeňme si týmto reportom jednu z najlepších akcií na Slovensku a to Spring Session, ktorá sa tradične konala na Štrbskom Plese. V sobotu ráno sme vyrážali z východného Slovenska za sprievodu sunshinu. Po príchode, už na nás čakal pohľad na mega snowpark, postavené stánky a hotdogy sa rozdávali jedna radosť. Shapers si dali tento rok na parku veľmi záležať a určite sa im to vyplatilo. Všetci spoločne jazdili a zabávali sa snowboardingom.

Prvý besttrick sa išiel na cornery, kde sme mohli vidieť mega trick od Tomáša Kotiana, rôzne 36 s grabmi od Dušana Bizíka, Borisa Karolčíka, Zoltána Strcuľu a ďalších, Lukáš Droppa to vypálil v neskutočnej výške a gangsta štýle, takže besttrick si zaslúžil a viac uvidíte vo videu. Zrazu sa zo slnečného počasia strhla aprilová snežná búrka, to aj hlásilo, ale dúfali sme že sa to časovo posunie.

Za príjemného sneženie sa mohol spustiť druhý besttrick a to na “Z” raily. Veľmi sa jazdcom do toho nechcelo, ale nakoniec z toho vyšla veľmi príjemná session, kde sme mohli vidieť tricky ako bs lip od Dropky, boardslide od Metalsika, a viacero trickov od Júliusa, ktorými besttrick vyhral a cenu podaroval young blood dnešného dňa. Po skončený besttrickov si shrederi mohli užívať snowpark a deň sa zakončil legendárnou afterparty v Plesnivci. Vychutnajte si video od Peťa Čaju, fotky od Feya a vidíme sa na ďalšej akcií!

Foto: Ján “Feyo” Fejfar

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here