Máme za sebou vyvrcholenie skateboardovej sezóny na Slovensku. Počas minulého víkendu sa premiérovo v Poprade odjazdili Majstrovstvá SR v skateboardingu a zároveň aj Finále SUPRA Slovenského pohára v skateboardingu 2019. Počas celého víkend sme boli svedkami skvelého skateboardingu. Do Popradu prišli jazdiť jazdci z celého Slovenska a tak 49 jazdcov jednoznačne vytvorilo rekord jazdiacich jazdcov na jednej súťaži v roku 2019. Niečo po dvanástej sme sa mohli pustiť do kvalifikácie, ktorá sa jazdila formou jamu. Hneď po odjazdení kvalifikácie však začalo intenzívne pršať a tak po hodine čakania bol celý program presunutý na nedeľu.

Dvanásť jazdcov postupovalo do semifinále, ktoré pozostávalo z dvoch 45 sekundových jázd a 5 trikov v organizovanom jame. Nabité semifinálové jazdy ukázali vysokú úroveň skateboardingu, ktorá tešila jak rozhodcov, tak aj divákov. V skateparku sa nenachádzalo miesto, ktoré by nebolo využité počas súťaže. Lietalo a grindovalo sa v celom skateparku.

Do finále sa prebojovala šestica najlepších v oboch mužských kategóriách a v ženskej kategórii si zmerali sily dve dievčatá. Majstrom Slovenska v kategórii do 16 rokov sa zaslúžene stal Dennis Horvath, na druhom mieste skončil Peter Šitar a tretie miesto bral domáci Jaro Ilavský. V hlavnej kategórii sa jazdilo rovnakým formátom ako v semifinále. Majstrom Slovenska v hlavnej kategórii sa stal opäť Richard Tury, na druhom mieste Frederik Lupták a tretie miesto získal Kristián Nguyeň.

Premiérovo sa jazdilo aj ženské finále a jednoznačnou majsterkou Slovenska sa stala Dominika Králiková, na druhom mieste skončila Lenka Mandulová a trenie miesto zostalo Lei Koškovej, ktorá sa na súťaž v nedeľu nedostavila. Po vyrovnanom finále sme Šmakovec best trick, ktorý vyhecoval jazdcov opäť k neskutočnému jazdeniu. Najviac sa však darilo Kristiánovi Nguyeňovi, ktorý svojim nollie bs bigspin lipslide dal skvelú bodku za celým ročníkom.

V Poprade sme spoznali aj celkových výhercov SUPRA Slovenského pohára v skateboardingu 2019. Počas celej sezóny jazdili najlepšie chlapci zo Spišskej Novej Vsi. Hugo Katrenič a Frederil Lupták nás bavili počas celej série stáli skoro vždy na pódiu výhercov a tak jednoznačne sa stali výhercami celého pohára vo svojich kategóriách.

Všetkým víťazom srdečne blahoželáme. Je za nami ďalší skvelý ročník SUPRA Slovenského pohára v skateboardingu 2019, ktorý sa nám podarilo zorganizovať v 6 mestách po celom Slovensku. Ďakujeme sponzorom a mediálnym partnerom za podporu a jazdcom za účasť na jednotlivých zastávkach. Vidíme sa opäť na doske v roku 2020!

Výhercovia MSR kategória do 16 rokov:
1. Dennis Horvath
2. Peter Šitar
3. Jaro Ilavský

Výhercovia MSR kategória nad 16 rokov:
1. Richard Tury 
2. Frederik Lupták 
3. Kristián Nguyeň 

Výhercovia MSR ženská kategória:
1. Dominika Králiková
2. Lenka Mandulová
3. Lea Košková


Best trick:
Kristián Nguyeň – nollie bs bigspin lipslide

Celkový výhercovia SUPRA Slovenského pohára v skateboardingu 2019:
do 16 rokov: Hugo Katrenič 
nad 16 rokov: Frederik Lupták 

/ Celkové výsledky mužská kategória do 16 rokov /

/ Celkové výsledky mužská kategória nad 16 rokov /

/ Celkové výsledky ženská kategória /

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here