Ako ste si už asi všimli, značka Vans pri vydávaní podstatných modelov topánok, organizuje malú akciu, kde sú otestované jazdcami. Weartest sa nevyhol ani maximálne technicky vychytanej novinke – topánky Vans AVE Pro. A ako funguje ? Na to sa môžete pozrieť v reporte z Dolních Břežan, kde sa stretli pozvaní zástupcovia skate médií, ľudí so skateshopov a samotní jazdci.

Ale ako prvé niečo málo k tomu, o čo tu vôbec ide. Legendárny Anthony Van Engelen od značky Vans dostal možnosť navrhnúť maximálne technickú topánku, ktorá bude spĺňať všetky požiadavky moderného skateboardingu. Výsledkom je model AVE Pro. Nekompromisná topánka pokročilej konštrukcie s technológiou Rapidweld, Duracap vloženia pre bezstarostný skateboarding po podrenie prvej vrstvy semiša alebo podrážku UltimateWaffle so zabudovaným odpružením.

Tá poskytuje najlepší možný boardfeel, zvýšenú ochranu proti primu a zároveň drží nohu na svojom mieste. A teraz už k samotnej akcii. Na basketbalovom ihrisku bolo toho dňa hlavnou témou piknikáč ako vystrihnutý z amerického videa. Práve naň nedá Anthony Van Engelen dopustiť a nájdete ho vo všetkých jeho zásadných profiloch. Na miesto boli pozvaní napríklad Vans jazdci Štěpán Bareš a Vojta Freitag, miestny David Toman, Honza Malý, Marek Knytl, s Davidom Luu, Erik Tacina, Michal Gálík, Javor, kameramanská legenda David Chvátal a pár ďalších.

V priebehu poobedia sa okrem volného jazdenia odohrali aj tri best tricky. Na vrchnej hrane stola exceloval Mára Knytl s lipslidem bigspin naskočeným zo zeme, spodnú hranu ovládl Adam Lofler s noseslidem nollie heelflip out a cez stôl zo skočky najlepšie zalietal David Toman. Za zmienku stoji napríklad jeho double flip a 360 flip. To je všetko a užite si priložené video od Radima Brunovského a fotky Peťa Mercella.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here